• Basketboll:

 • Pacers në avantazh ndaj Heat

  Basketboll|18/05/2012 12:36

  Indiana Pacers ka bërë befasinë duke shënuar fitore 94-75 ndaj Miami Heat për të kaluar në avantazh 2-1 në serinë e ndeshjeve gjysmëfinale të Konferencës Lindore.
  Indiana nuk pritej të ishte rival i vështirë për Miamin në seri, por këta të fundit befasisht u mposhtën për të dytën herë nga kjo skuadër.

  Djaloshi i madh, Roy Hibbert, luajti rolin më vendimtar duke shënuar 19 pikë dhe duke kontribuar me 18 kërcime për Pacers, me Heat që edhe kësaj here ishin pa të lënduarin Chris Bosh.

  Komentet jane te mbyllura

  Guardiola e ka mëndjen vazhdimisht te Real Madrid
  Van Basten trajneri i ardhshëm i AZ Alkmaar
  Chelsea dëshiron rinovimin me John Terry
  Roma hedh sytë nga Paulinho